Опитування Зеленського – піар-технологія заради збільшення явки електорату "Слуг народу". На всі запитання президент отримає п’ять "так"

Учора після ефіру в Савіка Шустера ми поспілкувалися в студії з деякими людьми, дуже близькими до "Слуг народу", офф-рекордз, і мені розповіли (при свідках) драматичну історію, чому Володимир Зеленський вирішив проводити "опитування на виборчих дільницях" і хто оплачуватиме опитування, за офіційною версією. Логіка розвитку ситуації була така:

Об этом сообщает База компромата

1. У Зеленського на початку жовтня відбулася нарада за результатами виборів, і як основну загрозу озвучили три проблеми:
а) падіння рейтингу партії через критику в суспільстві та ЗМІ;
б) перетікання електорату на південному сході до ОПЗЖ і Шарія;
в) низька явка аполітичних людей по всій країні, тих, хто голосує не заради ідеології, а ходить на вибори, якщо їм пояснити якось важливість і сенс місцевих виборів.

2. Запросили Баканова, СБУ та інших силовиків, щоб з’ясувати, як саме можна вплинути на проросійські телеканали, які контролює в Україні фактично Путін, фінансуючи свого кума Медведчука. Виявилося, що ніхто із силовиків не може щось зробити з холдингом Путіна – Медведчука без політичних рішень і без політичних наслідків. Тобто результатом кримінальних справ щодо фінансування телеканалів і партій ОПЗЖ та Шарія стануть проблеми у відносинах із Кремлем, і це все призведе до зриву "договірняків" між Путіним і Зеленським щодо фактичного визнання окупації на Донбасі. Загалом варіант із силовиками відпав.

3. Президент обіцяв 2019-го ухвалити закон про народовладдя, який дозволяв би проведення референдумів та опитувань. Закон ухвалили в першому читанні в червні 2020-го, і Зеленський звернувся до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та до керівництва фракції, щоб ухвалити закон про народовладдя у жовтні повністю і відразу провести законе опитування. Але Разумков і депутати пояснили, що законопроєкт містить безліч ризиків і потребує тривалого допрацювання, процедури в комітеті, його не можна ухвалити в турборежимі, у фракції вже немає голосів, щоб ухвалювати закони тільки за вказівкою ОП. Це ще більше погіршило ставлення президента до Разумкова. Загалом варіант із Верховною Радою відпав.

4. Президент запросив Олега Діденка, голову Центрвиборчкому, щоб ЦВК ухвалила постанову про проведення опитування в день виборів. Однак Діденко показав виборчий кодекс, якому опитування суперечить, і сказав, що не має повноважень для ухвалення таких постанов, інакше це буде незаконна агітація в день тиші. Загалом варіант із Центрвиборчкомом відпав.

5. Одне слово, Зеленський зрештою сказав: "Я знав, що ви мені всі скажете, що це неможливо", і пішов записувати ролик. Вирішили все робити силами глави ОП Андрія Єрмака і його піар-служби. П’ять запитань для опитування не оголосили відразу не заради інтриги, а просто тому, що їх не підготували, і запис звернення відбувся буквально з аркуша. Вільна економічна зона – це для залучення електорату на Сході. Довічне ув’язнення за корупцію і скорочення кількості депутатів – це для всіх, хто не любить влади, щоб, як і раніше, вважали "Слуг" контрсистемною партією. Канабіс – це для молоді. Будапештський меморандум – це просто для балансу, щоб розуміли, що в опитуванні є серйозні державні теми.

6. Як буде організовано опитування? Зеленський оголосив: "25 жовтня на виборчих дільницях ти зможеш дати відповідь на п’ять запитань". Але як це зробити з правової точки зору, як дістати допуск на дільницю, умови для роботи? Зеленський ніяк не пояснив, який статус організаторів опитування, хто дасть їм стіл на дільниці і право працювати, хто дасть їм доступ до даних держреєстру виборців. Організацією опитування насправді ніхто серйозно не займається, щось вирішили придумати за тиждень. Це суто піар-технологія, яка має жити тільки заради збільшення явки електорату "Слуг", а потім на всі запитання президент отримає п’ять "так". У країні 32166 виборчих дільниць, щоб провести опитування на кожній із них треба навіть для символічної присутності хоча б дві-чотири людини. Тобто від 65 до 130 тисяч осіб! Тому ніхто не збирається насправді на кожній дільниці ставити людей і проводити опитування по-справжньому. Опитування заздалегідь заплановано так, щоб результати можна було оголосити будь-які. Опитування збираються зімітувати, показати репортажі. Про те, що це незаконна агітація й обман громадян ніхто не замислюється. Думати над вирішенням цієї проблеми вирішили після виборів, коли "Слуги" отримають необхідний результат, який їхня ЦВК не скасує.

7. Хто буде фінансувати президентське опитування? Приватні особи не можуть – це корупція. Партія "Слуга народу" не може – це незаконна агітація. Наразі вирішили, що фінансувати опитування буде власним коштом особисто президент Зеленський. Про те, як це буде оформлено і який закон порушить президент, особисто оплачуючи своє незаконне опитування в день голосування, ОП не придумав. Адже Зеленського можна буде зловити на тому, куди пішли його гроші, хто організатор, які люди і скільки грошей отримали – тобто готова корупційна справа. Думати над вирішенням цієї проблеми вирішили після виборів, коли "Слуги" отримають необхідний результат, який їхня ЦВК не скасує.

Що сказати у відповідь на цю логіку? Опитування на дільниці, як сказав Зеленський, можливе тільки якщо президент постарається "нагнути" Центрвиборчком, і постарається протиснути ідею опитування на кожній дільниці, як він і обіцяв, імовірно, за допомогою "кореспондентів" і спостерігачів. Зрозуміло, ці думки у президента треба відбити відразу. На своїй дільниці зроблю все можливе, щоб зірвати в день голосування спробу порушити закон і проводити незаконну агітацію під виглядом опитування. Якщо зірвати опитування на одній дільниці, то маніпуляції "Слуг" працюватимуть проти них. Для цього треба відразу, щойно опитування спробують зімітувати на виборчих дільницях, як це заявив президент, або біля виборчих дільниць – викликати поліцію і повідомляти про порушення в день тиші спостерігачам. А також не дозволити організаторам опитування обманювати громадян. Саме це я і збираюся зробити на своїй виборчій дільниці.

Джерело: Юрий Бутусов / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/blogs/jurbutusov/opituvannja-zelenskogo-piar-tehnologija-zaradi-zbilshennja-javki-elektoratu-slug-z-usih-pitan-prezident-otrimaje-p-jat-tak-1523477.html”

Новости
Теги